Aвтoмoбілі
Aвтoмoбілі Германії

Формула 1. 1956 рік

C відходом з гонок Гран-прі команди Mercedes, закінчився важливий етап в розвитку Формула 1.

Практично не залишилося заводських команд, на їх місце прийшли невеликі приватні фірми. Маленькі команди змогли швидше пристосовуватися до нових умов боротьби із застосуванням новітніх технологій і нових матеріалів, Х. М. Фанхио, звичайно ж, не залишився безробітним.

Перший триразовий Чемпіон Міра підписав контракт з Енцо Феррарі і став, практично, спадкоємцем Аськарі. У 1956 році Ськудерія, як і раніше, готувала до сезону D50. Тільки тепер не Lancia, а Ferrari. Головний конструктор команди, Лампреді, запропонував три моделі Ferrari: 555, D50 (екс-lancia, автомобіль, що мав ще одне позначення Lancia-fenari 801) і комбіновану модель 555 з двигуном D50. Нову машину підготувала команда Gordini. Автомобіль мав 8-циліндровий двигун потужністю близько 240 л. с. і незалежну підвіску всіх коліс. У Чемпіонат Світу повернулася англійська фірма BRM. Машина мала позначення тип 25 і була оснащена скромним 4-циліндровим мотором (замість 16-циліндрового монстра) і задньою підвіскою типу de Dion. Англійські автомобілі (BRM, Vanwall, Cooper) були швидші за своїх конкурентів, проте надійністю не відрізнялися. На Гран-прі Великобританії Майкл Хауторн на BRM в кваліфікації показав другий час після Фанхио. Решта пілотів команди зайняла дев'яте і сімнадцяте місця на старті. Але до фінішу жоден Р25 так і не добрався.

Сенсацією стала спроба легендарної Bugatti повернутися в автоспорт. На Гран-прі Франції був представлений сконструйований Джіоакино Коломбо Bngatti251. 8-циліндровий рядний двигун (об'єм 2496 см', потужність 225 л. с. при 7500 мін') був встановлений поперечного між сидінням гонщика і задньою віссю. Передня підвіска важіль, задня незалежна de Dion. M. Трінтіньян, що стартує на легенді, зайняв 17-е місце на старті з 19 учасників, а в гонці двигуна вистачило всього на 18 кругів. Автомобілі Ськудерії домінували на трасах Гран-прі в 1956 році. Боротьба за титул Чемпіона розвернулася між пілотами Ferrari: Фанхио і Коллінзом. П'ять перемог в сезоні і шість поулов прекрасний результат команди! Доля титулу вирішувалася в останній гонці сезону Гран-прі Італії. Претендентів на лідерство було троє - Фанхио, Мосс і Коллінз. Аргентинцеві потрібна була перемога або, в крайньому випадку, друге місце, щоб завоювати четвертий титул. Драма, що розвернулася на трасі, описувалася у всіх спортивних виданнях того часу.

В другій половині гонки Ferrari Фанхио відмовила, аргентинець зійшов, і, здавалося, втратив всі шанси на титул. На перше місце перемістився Мосс, на друге Коллінз. Одін з англійців повинен був вперше в історії стати Чемпіоном Світу. І тут Пітер Коллінз зробив справді джентльменський вчинок, на який в сучасному спорті, мабуть, на здатний ніхто, та і правила не дозволять. Коллінз заїхав в бокси. І віддав свою машину Фанхио! Аргентинець закінчив гонку другим, і став чотирикратним Чемпіоном Світу. Коллінз же, фактично, подарував звання віце-чемпіона Стірлінгу Моссу. Сезон 1956 року складався з восьми гонок: Гран-прі Аргентини (Буенос-айрес), Монако (Монтекарло), Індіанаполіса, Бельгії (Спа-франкоршампс), Франції (Реймс), Великобританії (Сильверстоун), Німеччини (Нюрбургрінг) і Італії (Монца). У залік йшли п'ять кращих результатів. Окуляри нараховувалися: 8 за перше місце, 6 за друге, 4 за третє, 3 за четверте, 2 за п'яте, 1 за кращий круг в гонці. Хуан-Мануель Фанхио став чотирикратним Чемпіоном Світу, виступаючи в новій команді.

Чемпіон: завоював п'ять поулпозішн: у Аргентині, Монако, Бельгії, Германії, Італії, удруге, і встановив рекорд чемпіонатів. Взяв три перемоги: у Аргентині, Великобританії, Германії; виграв чотири кращі круги: у Аргентині, Монако, Франції, Германії; і два хеттріка в Аргентині і Германії. Титул був завойований на Гран-прі Італії останній гонці сезону.

Команда Ferrari шість разів завойовувала поулпозішн: у Аргентині, Монако, Бельгії, Франції, Германії, Італії; взяла п'ять перемог: у Аргентині, Бельгії, Франції, Великобританії, Германії; виграла чотири кращі круги: у Аргентині, Монако, Франції, Германії, три дублі: у Бельгії, Франції, Великобританії. Двох пілотів закінчили свої перші гонки в окулярах: Жеріно Жеріні четвертий в Аргентині, Олівье Жендебьен п'ятий в Аргентині. П'ять гонок сезону (у Аргентині, Бельгії, Франції, Великобританії, Германії) виграно на покришках Englebert, дві гонки (у Монако і Італії) Pirelli, Індіанаполіс на Firestone.

Авто журнал Auto-diary. Ru. На автосайті - останні і найсвіжіші новини зі світу автомобілів. Авто спорт і новини формула 1